• אייקון פייס בוק

ביוגרפיה 2

בשנת 1987 החליט גוב על שינוי כיוון מוזיקלי והוציא את אלבומו הרביעי "דרך ארץ", שבלט בסגנון רוק מחוספס ולא מתפשר בהפקתו המוזיקלית של לואי להב. את רוב השירים באלבום הלחין יהודה פוליקר וכמעט כולם זכו להצלחה: "פרח", "יורם", "כמעט סתיו", "לוליטה" והלהיט הגדול "שלל שרב" למילותיו של מאיר אריאל, שהיה לאחד משיריו המפורסמים ביותר של גוב. האלבום זכה להצלחה גדולה ומכר יותר מ-50,000 עותקים – הנמכר ביותר של גוב עד אז. בעקבות ההצלחה יצא גוב לסיבוב הופעות שהוקלט על גבי אלבום, "דרך ארץ – ההופעה". בשנת 1989 השתתף גוב בהצגה "הג'יגולו מקונגו" של חנוך לוין בתיאטרון הקאמרי. באותה שנה הקליט את השיר "מה אתה בכלל יודע על אהבה" (אהוד מנור/אילן וירצברג) עבור הסרט "אחד משלנו", וכן יצא לסיבוב הופעות משותף עם יהודה פוליקר שהתבסס על שירי "דרך ארץ" שהלחין פוליקר לצד השירים האישיים של כל אחד מהם. בקיץ 1990 הצטרף גוב לסיבוב האיחוד השני של להקת כוורת. בשנת 1991 יצא האלבום המצליח ביותר של גוב "אין עוד יום" בעיבודו המוזיקלי של אלון אולארצ'יק, שגם הלחין חלק מהשירים, בהם "נערה במשקפיים ו"למה לבך כמו קרח", שכתב חיים חפר וגוב שר בדואט עם אלי לוזון. בנוסף לאלה בלטו באלבום גם השירים "נאחז באוויר" , "אין עוד יום" ו "אני שוב מתאהב". האלבום מכר יותר מ-70,000 עותקים וגוב זכה בעקבותיו בתואר זמר השנה במצעד הפזמונים העברי השנתי של רשת ג'. באותה השנה השתתף גוב יחד עם מזי כהן, חיים צינוביץ' ויהודית רביץ בערב משיריו של יוני רכטר בשם "העיקר זה הרומנטיקה" בפסטיבל ישראל. כמו כן העלה יחד עם אלון אולארצ'יק, מוני מושונוב, שלמה בראבא ושלמה יידוב את המופע "ערב חד-פעמי קונבנציונלי" שהיווה המשך לשני הערבים הקודמים וזכה להצלחה רבה. בשנת 1993 יצא האוסף "שירים שהתפזרו", שהכיל שירים של גוב שהוקלטו בין 1973 ל-1992 ולא הופיעו באלבומיו הקודמים. בין השירים היו שיר הנושא של הסדרה "עניין של זמן", "נמה יפו" ו"ציפור המכנסיים הקטנה". עם פתיחת השידורים המסחריים של ערוץ 2 ב-1983 עזב גוב את "זהו זה!" והחל להנחות תוכנית אירוח חדשה בטלעד בשם " לילה גוב". התוכנית זכתה להצלחה רבה ושודרה בין השנים 1993- 1998. גוב נהג בתוכנית לשיר יחד עם זמרים אחרים שאירח, ובעקבות כך יצא בשנת 1995 האוסף הכפול "שירים מלילה גוב" ובשנת 1997 האוסף המשולש "שירים מלילה גוב 2". בשנת 1994 יצא גוב לסיבוב הופעות משותף עם יהודית רביץ ורמי קלינשטיין בשם "מופע משותף מאוד" שנחל הצלחה גדולה. בשנת 1998 הצטרף גוב פעם נוספת ללהקת כוורת, שהתאחדה למופע חד-פעמי בפארק הירקון לרגל שנת היובל לישראל וחצי היובל לאלבום הבכורה של הלהקה. המופע תועד באלבום המשולש "כוורת בפארק".

בשנה זו גם הנחה את טקס פרסי תמוז למוזיקה ישראלית, שהתקיים בפעם הראשונה ושודר בערוץ 2. גוב הנחה את הטקס פעם נוספת בשנה לאחר מכן, אך הוחלט להפסיק לקיימו בסוף שנת 2002.
בשנת 2002 עלתה התוכנית "לילה גוב 2" (שאינה קשורה לאוסף המשולש משנת 1997), שהייתה במתכונת דומה לזאת של קודמתה, אך לא הצליחה לשחזר את ההצלחה וירדה מהמסך בתום העונה הראשונה.
בשנת 2003 שנים עשר שנים לאחר אלבום האולפן הקודם שלו, הקליט גוב את האלבום "ריקוד ירח", שהכיל ביצועים שלו לשירים מוכרים בסגנון ג'אז, בעיבודים של עדי רנרט. באלבום נכללו שירים שתרגם עלי מוהר כגון "צמוד צמוד" ("Cheek to Cheek"), "היה או אולי לא היה" ("Manhã de Carnaval") ושיר הנושא ("Moondance"), לצד חידושים לשירים ישנים של גוב ושל כוורת כ"שטח ההפקר", "העיקר זה הרומנטיקה", "שיר הטמבל" ו"נגיעה אחת רכה". באלבום נכלל גם שיר אחד חדש, "נובמבר", שכתב והלחין אביב גפן. בשנת 2004 חזר גוב להקליט חומר מקורי, והקליט את האלבום "בקצה ההר" בעיבודו של אולארצ'יק. את רוב השירים באלבום כתב והלחין עמיר בניון, בהם "מי תרצי", "בקצה ההר" ו"בית ישן".
החל משנת 2008 משמש גוב כפרזנטור הראשי של חברת "בזק" והוא מופיע באינטנסיביות בפרסומות שלה.
בשנת 2009 הוציאה חברת הד ארצי לגוב אלבום אוסף משולש בשם "שלל שיריו". האלבום הגיע למעמד אלבום זהב ובעקבותיו יצא גוב לסיבוב הופעות "שלל שיריו".
ביוני 2011 עלתה לשידור בערוץ 10 סדרת האוכל הדוקומנטרית "המסע המופלא" בהשתתפות גוב וישראל אהרוני.
בינואר 2012 הצטרף גוב לפאנל השופטים של תוכנית הריאליטי "כוכב נולד" ושימש כשופט בעונתה העשירית. באותה שנה יצאה מהדורה מחודשת של אלבומו הראשון בסדרת "סימני דרך", שכללה בין השאר גרסאות גנוזות לשירים "סוס עץ" ו"כשצלצלת רעד קולך". גוב גם השתתף בפרויקט "עבודה עברית" באלבום משירישלום חנוך לילדים, בו שר בדואט עם הזמרת רוני אלטר את השיר "אבשלום". בשנת 2013 השתתף גוב בסיבוב הופעות האיחוד הרביעי של להקת כוורת.
בשנת 2014 עלתה לשידור בערוץ 10 עונתה השנייה של "המסע המופלא".
באוגוסט 2015, עשור לאחר אלבומו בקצה ההר, הוציא גוב את האלבום אם היינו בהפקתם של המוזיקאים ערן ויץ ויובל שפריר, חברי להקתו של גוב.
ב-9 בדצמבר 2012 נפטרה ענת גוב לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן.